Šiek tiek įsibėgėjus su cigarais, atsiranda poreikis vieną kitą lazdelę saugoti ir namie. Ir tada prasideda nesibaigiančios informacijos paieškos: kaip, kur, kiek, po kiek ir t.t. Dauguma žmonių mano, jog vienintelis būdas išsaugoti cigarą namuose „šviežią“ yra brangus humidoras. Tačiau yra ne visai taip. Pabandysiu jums palengvinti šias paieškas ir trumpai apžvelgti cigarų laikymo ypatumus.

Laikymo Sąlygos

Nesigilinant į cigaro gimimo procesą, pasakysiu, jog visur rasite tą pačią auksinę taisyklę, kuri daugumoje atvejų jums tiks, žinoma, jeigu jums pavyks jos laikytis. Ta taisyklė – 70/70, t.y. 70 laipsnių pagal fahrenheit’ą, kas atitinka 21 laipsnį pagal celsių ir 70% oro drėgnumas. Žinoma, ši auksinė taisyklė turi savo nuokrypių ribas – rekomenduojama temperatūra yra tarp 18-23 laipsnių, rekomenduojamas oro drėgumas yra tarp 65%-72%. Tačiau tai nereiškia, kad vietoje, kurioje yra laikomi cigarai, yra leistini pastovūs svyravimai nuo – iki. Vietos kurioje laikote cigarus temperatūra ir drėgmė visada turėtų būti pastovi.

Geriausias rezultatas visada bus pasiektas eksperimentuojant, nes skirtingi cigarai mėgsta skirtingą temperatūros ir drėgmės santykį. Svarbiausia yra neperžengti šių ribų, nes sugadinti gerą cigarą yra labai parasta, o nesilaikant šių ribų teks greitai susipažinti su perdžiūvusiu arba supelyjusiu cigaru, o gal net ir su cigarus graužiančiais vabalais, kurie net ir didžiausią jūsų kolekciją sunaikins per keletą dienų.

Taip pat reiktų atkreipti dėmesį ir į patalpą, kurioje laikysite cigarus. Dėl savaime suprantamų priežasčių reikėtų vengti patalpų, kuriose „gyvena“ pelėsis, arba yra polinkis susidaryti pelėsiui. Taip pat vengti patalpų, kuriose stipriai svyruoja temperatūra ir/arba oro drėgnumas. Vengti tiesioginių saulės spindulių.

Kur laikyti?

Visų pirma reikėtų atsakyti į keletą klausimų. Kiek cigarų žadate laikyti? Ar ilgai juos saugosite? O gal norite užsiimti cigarų kolekcionavimu ir brandinimu?

Turbūt ieškodami informacijos, jau susidūrėte su beribe pasiūla įvairiausių dydžių ir formų dėžučių, vadinamų humidorais. Tai turbūt populiariausias ir iš ties geras sprendimas ieškantiems kažko tinkamo, stilingo ir nedidelio. Tinkamai prižiūrimas humidoras ne tik laikys jūsų cigarų kolekciją tinkamoje drėgmėje bet ir papuoš jūsų interjerą. Tačiau nebūtina iškarto bėgti ir pirkti humidoro. Kaip laikinas, o gal ir ilgalaikis sprendimas, priklausomai nuo cigarų kiekio, gali būti ir sandariai užsidarantis didesnis plastikinis maišelis ar plastikinė dėžutė. Norintiems daugiau natūralumo, galima paieškoti dėžučių nuo cigarų. Jos, kaip ir humidorai, dažnai būna pagamintos iš ispaniško kedro (čia jau atskira tema), svarbu, kad gana sandariai užsidarytų. Galų gale galite pamėginti pasigaminti medinį humidorą patys.

Kaip jau žinote, jūsų tikslas yra pasiekti ir išlaikyti norimą temperatūrą ir drėgnumą. Kad galėtumėte tai kontroliuoti, jums pradžiai reikės termometro su drėgnomačiu. Tokį stebuklingą ir tikrai nebrangų prietaisą nesunkiai rasite artimiausioje elktronikos prekių parduotuvėje. Žinoma, norint pasiekti įdealių rezultatų, reikalingas tikslesnis kalibruojamas įrenginys, kuris kainuos šiek tiek brangiau. Dar be talpos ir drėgnomačio jums reikės kažko, kas savyje sulaikytų vandenį ir leistų jam po truputį garuoti, taip jūsų pasirinktoje talpoje išlaikydamas pastovų drėgnumą. O variantų yra tikrai nemažai. Pradedam: indų plovimo kempinės, sudrėkintas popierinis rankšluostis, silica drėgmę sugerentčios granulės, silica tipo kačių kraikas, keramikiniai drėkintuvai ir t.t. Pasirinkimo laisvė didelė, svarbu pasirinkus vieną ar kitą drėkinimo būdą, vengti tiesioginio kontakto tarp cigarų ir drėkinimo įrenginio. Nedidelėje talpoje tikrai nesunkiai pasieksite norimą drėgmę, bet čia tik viena medalio pusė. Jums reikalinga pastovi temperatūra. Jūsų improvizuoto humidoro viduje visada bus tokia pat temperatūra kaip ir kambaryje, kuriame laikote humidorą. Jeigu neplanuojate cigarų saugoti ilgai, turbūt surasite patalpą, kurioje bent pora savaičių drastiškai nesvyruotų temperatūra, žinoma, jeigu ji neviršyja 23 laipsnių. Na, o ką daryti, jeigu norite cigarus saugoti ilgai ir patalpose per metus temperatūra smarkiai svyruoja arba viršija leistinas normas ir neturite galimybės to kontroliuoti? Situacija nėra beviltiška, bet ji jums gali kainuoti daug brangiau. Vienas iš sprendimų būtų įsigyti termoelektrinį (jokiu būdu ne kompresorinį) vyno šaldytuvą ir jį paversti humidoru, bet tam turbūt skirsiu atskirą temą.

P.S. nelaikykit cigarų šaldytuve!

 Sėkmės eksperimentuojant!

Prestige-Humidor_20090727944
5
0